Альбом конспектів підгрупових логопедичних занять. Конспекти логопедичних занять Збірник конспектів занять логопеда у початковій школі

Викликати у дітей потребу у спілкуванні з людьми. Виховувати вміння слухати та чути педагога. Активізувати активний та пасивний словник на лексичну тему: «Домашні тварини». Вміння впізнавати та називати тварин за картинками.
Формувати цілісне сприйняття предметів (зображень тварин).
Розвиток мовного дихання, загальної та дрібної моторики. Розвиток зорової, слухової уваги. Розвиток мислення. Вдосконалення граматичного ладу мови. Розвиток зв'язного мовлення. Завдання реалізуються через ігрові ситуації.

Конспект уроку на тему "Диференціація Т-Д" представлений у рамках сучасного логопедичного заняття. У ході роботи використовуються елементи проектної діяльності: вміння дотримуватися інструкцій, порівнювати результат з тим, що потрібно виконати; включення індивідуальних завдань залежно від зони найближчого розвитку кожної дитини. Розробка буде корисна вчителям-логопедам, які працюють у школі.

Цільова аудиторія: для логопеда

Конспект уроку на тему "Лист Діду Морозу" представлений з елементами гімнастики мозку. У ході робочої години вводиться атмосфера інтересу-таємниці. Відбувається знайомство з правилами написання листа, а також приділяється увага словнику Ожегова. Діти є активними партнерами вчителя протягом усієї корекції. Такий підхід відповідає сучасним вимогам.

Цільова аудиторія: для логопеда

Конспект уроку на тему "Диференціація звуків С-Ш" представлений з використанням прийомів супроводу методами рухової корекції. Забезпечення взаємодії правої та лівої півкуль є основою інтелектуального розвитку. На занятті діти формують тему заняття, приймають та зберігають навчальне завдання, здійснюють пошук необхідної інформації. Формують самооцінку з урахуванням успішної діяльності.

Цільова аудиторія: для логопеда

Конспект індивідуального заняття щодо диференціації звуків ж-ш. Розрахований на дітей середнього шкільного віку. Барвиста презентація допомагає підтримувати інтерес і увагу дитини протягом всього заняття. На занятті дитина має можливість самостійно виконувати завдання на комп'ютері.

Цільова аудиторія: для логопеда

КОНСПЕКТ ПІДГРУПОВОГО ЛОГОПЕДИЧНОГО ЗАНЯТТЯ щодо корекції порушень звуковимови
Тема: диференціація звуків [р] та [р'] у словах.
Лексична тема: подорож до міста професій.
Технології: ігрова (заняття-подорож), інформаційно-комунікативна.
Мета: розвивати вміння розрізняти звуки [р] та [р'] на матеріалі слів.
Завдання:
Освітні:
- тренувати розрізняти звуки [р] та [р'] у словах;
- розвивати слухову увагу, фонематичний аналіз, синтез та уявлення;
- актуалізувати та уточнити значення слів з лексичної теми «Професії»;
- розвивати навичку словотвору суфіксальним способом;
Корекційно-розвиваючі:
- розвивати логічне мислення, комунікативні вміння та навички;
Виховні:
- виховувати допитливість, пізнавальну активність та інтерес до навчальної діяльності загалом.

Цільова аудиторія: для 4 класу

Конспект індивідуального заняття з автоматизації звуку Ш у середині слова. Розрахований на дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку. Бажання допомогти та пригостити Стьопля морквою підтримує інтерес та увагу дитини протягом усього заняття. Спеціальні завдання для школярів тренують навички читання та письма.

Пояснювальна записка


Аналіз методичної роботи з підготовки студентів-логопедів за період їхньої переддипломної практики показує, що більшість із них не справляється із самостійним складанням конспектів занять. Труднощі виражаються у відсутності розуміння цілей і завдань кожного етапу роботи, невмінні здійснювати підбір завдань для досягнення цих цілей та завдань та характерних методичних помилках. Пам'ятка та методичні рекомендації щодо складання конспектів розроблені на допомогу студентам та логопедам, які починають працювати за ФГЗС на етапі формування фонетико-фонематичних уявлень у дітей з порушеннями мови.

I. Загальна пам'ятка щодо складання конспектів

  1. Відповідність теми, мети та змісту конспекту етапу корекційної роботи.
  2. Підпорядкованість всіх завдань основної мети заняття.
  3. Логічна завершеність кожного завдання (наявність міні-висновків).
  4. Плавність переходів від одного завдання до іншого (прогнозування відповідей дітей, які можуть стати ключовими фразами для переходу до наступного завдання; облік сюжетної та (або) тематичної лінії, якщо така є).
  5. Повнота викладу форм організації, методів та прийомів, видів робіт.

ІІ. Методичні рекомендації щодо побудови роботи на різних етапах заняття


1. Мотиваційно-цільовий етап


Перший етап заняття з ФГОС називається «мотиваційно-цільовий». Мотивація виникає тоді, коли діти вбачають проблему, невідповідність. Необхідно підвести хлопців до бачення цієї проблеми, а потім вирішувати її разом з ними. Наприклад, запропонуємо з'ясувати, чим схожі звуки, що диференціюються [л'] - [й']. Актуалізуючи наявні знання про ці звуки, даємо їм характеристику (наприклад: приголосні, дзвінкі, м'які) і робимо висновок, чому саме ці звуки «дійшли» на заняття (вони схожі). Мета заняття випливе сама собою з висновку: якщо звуки такі схожі один на одного, значить можна їх переплутати, тому є необхідність навчитися їх розрізняти. Позначення змішуваних звуків [л'] - [й'] літерами - це вже наступний етап («орієнтовний»), так як у буквеному позначенні даних фонем міститься відмінність, на нього теж спиратимемося при диференціації.

Таким чином, технологія роботи на мотиваційно-цільовому етапі може бути такою:

  • Підводимо дітей до формулювання теми. (Що вивчатимемо, про що говоритимемо)
  • Ставимо проблему. (У чому може виникнути трудноща? Яка небезпека? Що ми вміємо, а що – ні? Що вже знаємо, а що – ні?)
  • Формулюємо мету. (Метою випливає логічно з поставленої проблеми: що не знаємо – треба дізнатися, що не вміємо, треба навчитися. Якщо є якась небезпека (трудність), треба з нею розібратися). Тобто. для постановки мети необхідно актуалізувати уявлення в дітей віком.

Приклад побудови роботи на мотиваційно-цільовому етапі на заняттях на тему «Звуки [л] – [л']. Літера «л»:

Два підходи до постановки проблеми.
  • (Легкий варіант) Якщо тема звучить як «Звуки [л] – [л']», можна актуалізувати знання про звуки, а саме, визначити загальні їх властивості (згодні, дзвінкі, мова піднята догори і т.д.). Тоді витікає проблема – їх можна переплутати та неправильно вимовити. Ставимо мету: вчитимемося правильно вимовляти звуки.
  • Якщо запишемо та сформулюємо тему як «Звуки [л] – [л']. Літера «л», то ми будемо актуалізувати знання про звуки (які вони, чим схожі і чим різняться) та їх буквене позначення (одна літера може позначати два звуки). Яка проблема із цього випливає? (Можна неправильно вимовити слово, прочитати слово, написати його). Тоді мета: навчитися правильно вимовляти слова з цими звуками, читати та писати їх.

В Інструктивно-методичному листі А.В.Ястребової та Т.П.Бессонової тема звучить: «Звуки [л] – [л']. Літера "л". Відповідно до послідовності роботи над подоланням фонетико-фонематичних порушень («фонема – артикулема – графема - кінема») не буде помилкою, якщо на першому занятті повчимо дітей вимовляти та розрізняти звуки. На наступному (наступних) заняттях (заняттях) можна приділити увагу у структурі заняття дослідженню написання літери «л» і прописуванню її окремо від інших літер та у злитті з ними (профілактика оптичної дисграфії, тому що часті випадки додавання зайвих елементів до літери) . Іншими словами, метою першого заняття буде здійснення корекції звуковимови та формування фонематичних уявлень, а основною метою другого (або наступних занять) – удосконалення звуко-літерних уявлень, оптико-просторового орієнтування та графо-моторних функцій.

2. Орієнтовний етап


Мета цього етапу – навчити дітей, як працювати, щоб досягти поставленої мети. (Як розрізнити звуки та літери; як правильно вимовляти звук, писати та читати букву)

На орієнтовному етапі можна запропонувати завдання:

Чим відрізняється звук від літери? («Звук я чую, вимовляю, Букву бачу, читаю, пишу»).

Таким чином ми відрегулюємо діяльність дітей, підкажемо спосіб вирішення поставленого завдання: як навчитися правильно вимовляти звуки та позначати їх буквою, які органи братимуть участь у цій роботі.

На заняттях з диференціації звуків орієнтовний етап може бути проведений у вигляді повторення та закріплення способів їхнього розрізнення. Тоді основна робота на цьому етапі буде спрямована на вирішення питання: як навчитися розрізняти звуки?

3. Пошуково-дослідницький етап


Пошуково-дослідницький етап передбачає виявлення невідомої інформації шляхом використання наявних знань, творчий підхід реалізації мети заняття.

Наприклад, на занятті на тему «Звуки [л], [л'] та літера «л» можна запропонувати дітям пофантазувати - на що схожа літера «Л»? Дуже доречна робота на аналіз складових частин літери (скільки елементів у великій літері? Які вони? На що схожі? Як і де з'єднуються між собою). В якості продуктивної діяльності на цьому етапі доцільно запропонувати дітям або прописати букву, або побудувати її з паперового конструктора (обвести по контуру, зібрати з камінчиків, гудзиків або іншого підручного матеріалу за заздалегідь заготовленими контурами - варіантів може бути багато).

Відмінним матеріалом для дослідницької діяльності може бути набір картинок із зображенням назв знайомих артикуляційних вправ. Дітям пропонується вибрати лише ті, які допоможуть їм навчитися правильно та красиво вимовляти звук чи звуки заняття. У процесі виконання цього завдання діти аналізують, потім спрямовані ті чи інші артикуляційні вправи, та був перевіряють правильність виконання завдання разом із логопедом. Це завдання творче, воно активізує розумовий процес: діти повинні зрозуміли самі, а навіщо, по суті, потрібна гімнастика артикуляції, і які саме вправи їм будуть корисні на поточному занятті. Інший варіант цього завдання може бути самостійна робота дітей (у парах чи групі) з розбиття тих самих картинок на дві групи за принципом різних положень язика, губ, зубів. Цей вид завдання чудово зарекомендував себе на заняттях з диференціації звуків [с] - [ш], [з] - [ж], [л'] - [й'].

4. Практичний етап


Практичний етап є основним етапом, на якому йде закріплення нових знань у різних видах діяльності за схемою: «Звук – склад – слово – словосполучення – речення – текст». У зв'язку з цим логопед так організує освітній процес, щоб діти змогли навчати один одного та (або) самі себе за допомогою спеціально підібраних логопедом тренувальних вправ. Найяскравіше тут проявляється системно-діяльнісний підхід, який виключає, а, навпаки, передбачає адресну допомогу дітям. Індивідуалізація відбувається завдяки використанню різних форм організації роботи, підбору матеріалу для кожної дитини чи підгруп залежно від рівня оволодіння тим чи іншим навичкою.

Ось приклади такого виду організації частини заняття:

  • Діти, які не мають труднощів у вимові та диференціації звуків, самостійно виписують з тексту слова з досліджуваними літерами. Менш сильна підгрупа тим часом працює з логопедом.
  • Діти, які мають умінням вимовляти поставлені звуки у словах, відпрацьовують це вміння самостійно лише на рівні складів за попереднім поясненням вчителя. Паралельно друга підгрупа може виконувати завдання, які потребують послідовної узгодженої роботи з учителем.

Важливо здійснювати відпрацювання навичок вимови та диференціації звуків на різному лексичному матеріалі, але використовувати даний матеріал для вирішення одночасно декількох завдань: відпрацювання навичок поділу слів на склади, виділення ударного голосного, звуко-літерного аналізу, роботі над інтонаційною виразністю, заповненням прогалин в лекси лад і т.д.

5. Рефлексивно-оцінний етап


На останньому етапі проводиться заключна бесіда з дітьми, спрямована на узагальнення виконаних завдань шляхом нагадування та формулювання основної мети заняття. Основне питання – не «Що ми сьогодні робили?», а «Чому ми вчилися?» Саме це питання допомагає дитині зорієнтуватися у власній системі знань і визначити, які труднощі у нього виникали, що вдалося добре, а що не дуже. Не зайвим було запропонувати дітям оцінити свою роботу. Так формується мотивація та цілепокладання: «Чим би ви хотіли зайнятися на наступному занятті?» Для підвищення стійкості навчальних мотивів доречно направити дітей на роздуми про те, навіщо їм це потрібно, де можуть стати у нагоді засвоєні знання та (або) вміння. Наприклад:

Подивіться на наш план і згадайте, у чому він нам сьогодні допоміг? (Розрізняти звуки [З] – [Ж])

За виконання якої роботи звуки було розрізняти найлегше? А найважче?

Чому, на вашу думку?

Який висновок ми можемо зробити? (Потрібно вчитися стежити за вимовою звуків у мові)

Навіщо нам потрібно вміти правильно вимовляти звуки? (щоб правильно говорити, читати, писати)

На яких уроках вам знадобляться сьогоднішні знання та вміння?

Порахуйте бали. Що побачили? Молодці!

Шановні мами та тата, бабусі та дідусі!

Правильна мова є важливою умовою для успішного навчання дитини у школі. Чим краще розвинена у дитини усне мовлення, тим легше йому опануватиме читанням і листом.

Для того, щоб процес адаптації до школи у дитини проходив легше, до початку шкільного навчання у дітейе нка мають бути сформовані:

1. Вищі е психічні функції (увага, сприйняття, мислення, пам'ять).

2. Правильне звуковимову.

3. Уявлення про звукову систему мови (уміння розрізняти звуки на слух (фонематичний слух), вміння визначати перший, другий, третій тощо звук у слові (фонематичний аналіз), вміння самостійно вигадувати слова на заданий звук (фонематичні уявлення)) .Не плутайте букву зі звуком. Звук це те, що ми чуємо, літера, що ми пишемо.

4. У реченні першокласник може назвати слова по порядку. Дитина вміє відповідати на запитання "Хто?", "Що?", "Що робить?", "Який?" і сам поставити питання до слів у реченні. 6-7-річний дите не здатний розчленувати річ на окремі граматичні одиниці.

5. Повинна бути розвиненадрібнамоторикакістейрук.

6. Уміння орієнтуватися у власному тілі та навколишньому просторі (право – ліво).

7. Має бути широкий кругозір (дні тижня, пори року, місяці, класифікація тощо). Якщо усною промовою дитина опанувала до школи, то письмову їй ще тільки належить опанувати.

Проблема з почерком – досить поширена у початковій школі. Навчання письма – складний вид роботи для будь-якого малюка. Дослідження показали, що на початку навчання першокласники на уроці листа зазнають фізичних та психічних навантажень того ж рівня, що й космонавти в момент старту. Навички листа взагалі формуються пізніше вміння читати чи рахувати. Труднощі виникають, якщо у дитини недостатньо розвинена дрібна моторика, тобто вміння керувати тонкими рухами пальців та кисті рук.

Що робити у цьому випадку? Хороше тренування пальчиків: ліплення, збирання конструктора з дрібними деталями, складання головоломок Puzzle ("пазлів"), складання візерунків з мозаїки або інших дрібних предметів - сірників, гудзиків, вирізування ножицями по контуру, нанизування бусинок, перебирання крупи (наприклад, горох з річкою , рис з гречкою та інші варіанти)

Заведіть спеціальний зошит для вправ, яким дитина стежитиме за своїми успіхами. Головне-не змушуйте його просто писати якнайбільше.

Можна підібрати цікаві та кумедні завдання, що розвивають зорово-моторну координацію. Наприклад, потрібно прокреслити олівцем шлях між двома звивистими лініями, не торкаючись їх. Або обвести якийсь малюнок, але не по контурній лінії, а поряд з нею – із внутрішньої сторони або із зовнішньої. Штрихування, розфарбовування малюнків із дрібними деталями, домальовування симетричної половинки до незакінченого малюнка. Дітям дуже подобається малювати по клітинах під диктування ("Одна клітина вправо, дві вліво і т.д.").

Але є й серйозніші порушення, коли школяру важко опанувати читання і листа.

Діти з цими порушеннями припускаються помилок при читанні: пропускають літери, додають непотрібні, спотворюють звучання слів, швидкість читання у них невисока, хлопці змінюють літери місцями, іноді пропускають початкові склади слів... Часто страждає здатність чітко сприймати на слух певні звуки і використовувати їх у своїй промові, під час читання та письма. Порушується при цьому можливість розрізнення близьких звуків: "Б-П", "Д-Т", "К-Г", "С-З", "Ж-Ш". Тому такі діти дуже неохоче виконують завдання з російської: переказ, читання, виклад – всі ці види робіт їм не даються. При труднощі оволодіння письмовим мовлення дитина важко опановують листом: диктанти містять безліч граматичних помилок. Він не використовують великі літери, розділові знаки, у нього страшний почерк, окремі літери неправильно орієнтовані в просторі. Вони плутають схожі за накресленням літери: "З" та "Е", "Р" і "Ь" (м'який знак), дописую зайвий елемент або, навпаки, пропускають.

Щоб дитина умів чути вчителі, звертайте увагу на те, як він розуміє ваші словесні інструкції вимоги. Намагайтеся висловлювати їх че тко , небагатослівно , доброзичливо та спокійно. Ваші вимогиповинні бути посильні для дітейе нка . У своїй промові годе Промовляйте закінчення слів, Дайте дитині ку можливість почути зміни закінчення слів у різних контекстах, правильно вживати грамотині форми і т.д. Наприклад, це книга; немає книги; шукаю книгу; думаю про книгу; малюю книгу. Мишко малював, а Таня малювала. привертати увагу дитини до правильного розуміння та вживання просторових прийменників контекстної мови та ізольовано, особливо складних прийменників через, з-під - поклади олівець на стіл, візьми олівець зі столу, поклади олівець під стіл, сховай олівець за спинку тощо. Для покращення граматичного срой промови можна використовувати мовні ігри: «У мене синя куля, а що в тебе…», жовте яблуко, червона машина, 3 червоні яблука, 7 червоних яблук, 8 легкових машин, 9 повітряних куль. Звертайте увагу дітейе нка на процес приготування їжі, її якості , склад , продукти , з яких готується страва. Наприклад, як готовий їм: варимо, смажимо, пічним, чистимо; смакові якості: смачна , солодка , гірка , гаряча , холодна ; колір: зелений, жовтий.

Найголовніше: не беріть він роль вчителя. Не пригнічуйте дитину своєю перевагою, своїми минулими шкільними успіхами. Краще згадайте ваші труднощі у навчанні та, головне, як ви їх долали. Для успіху будь-якої справи головне – довірчі стосунки.

Альбом конспектів

підгрупових логопедичних занять

Підготувала: Солошина Ніна Дмитрівна,

вчитель-логопед КДКОУ Школа 2

м. Комсомольськ-на-Амурі, 2016

24.09. Підгрупа: Кудимов Микита, Чернецова Катерина.

Тема : Диференціація звуків Г - Г'

Ціль: автоматизувати навичку розрізнення звуків Г – Г'.

Завдання:

Корекційно-розвиваючі:

Формувати навички класифікації, навички роботи з узагальненнями;

Вчити диференціювати звуки Г – Г' ізольовано, у складах, у словах, у словосполученнях та реченнях;

Розвивати дрібну пальчикову моторику;

Розвивати зорову увагу та пам'ять.

Вчити диференціювати приголосні звуки за твердістю – м'якістю;

Збагачувати словник на тему “Тварини” та “Птахи”.

Корекційно-виховні:

Виховувати контроль над своєю мовою (стежити за правильністю вимови звуків Г – Г', їх диференціацією).

Обладнання: символи для позначення звуків на письмі; картка зі словом ГІД; предметні картинки; зображення для характеристики звуків; стилізовані зображення літери Р; палички та шнурки; картки зі складами зі звуками Г - Г '; таблиці для складання речень; Стимульний матеріал.

Хід заняття:

I . Організаційний момент.

1. Знайомство з героєм заняття.

Сьогодні до нас у гості прийшов Гном. Він хоче бути нашим гідом у своєму місті.

(Виставляється картка зі словом ГІД, пояснюється значення слова).

Але місто, в якому живе Гном, знайти не так просто. Тому на шляху до нього розставлені покажчики.

(Виставляються стилізовані зображення літери Г у вигляді бабусі, що нахилилася вперед, коси та дорожнього знака).

А на екскурсію містом Гном пропонує вирушити на його автомобілі. Цей автомобіль сконструював і побудував сам Гном за своїми кресленнями, іншого такого автомобіля немає в усьому світі, гном вирішив назвати свій автомобіль ГНОМОМОБІЛЬ, тобто. автомобіль для Гнома.

Заняття лише розпочалося, а я назвала так багато нових слів: гід, гномомобіль, місто, Гном. Подумайте та скажіть, з яких звуків починаються ці слова? (Зі звуків Г, Г'. )

Тема нашого сьогоднішнього заняття “Звуки Г – Г”.

За активну роботу на занятті та за правильне виконання завдань я даватиму вам зірочки. У кого за підсумками заняття буде найбільше зірочок, того після заняття чекає сюрприз.

II . Основна частина.

1. Порівняльна характеристика звуків Г - Г '.

Хлопці, пригадаймо характеристики звуків Г – Г'.

( Г – приголосний, твердий, дзвінкий, ковпачок у гнома синій з бубонцем.

Г' – приголосний, м'який, дзвінкий, ковпачок у гнома зелений з бубонцем .)

Чим схожі ці звуки? (Обидва звуки дзвінкі ).

А в чому їхня відмінність? (Звук Г твердий, а звук Г м'який .)

Якою літерою позначаються звуки Г – Г на листі? (Лицею “Г”.)

2. Розвиток зорового сприйняття.

Ми їдемо містом Гнома. Наш друг любить робити покупки у різних магазинах. Ось і зараз він не втримався і помчав до величезного універсального магазину. Нічого не залишається, як піти за ним.

Скільки тут різних товарів! Як же втриматись і не купити зайве? Нам допоможуть у цьому звуки заняття. Допоможіть Гному купити у магазині необхідні товари. Запишіть слова – назви покупок. Виділіть літеру Г.

Зображення: магнітофон, груша, краватка, миска, ракетка, кеди.

Які зайві покупки? Чому? (Миска, ракетка, кеди – у словах-назвах цих картинок немає звуків Г – Г'. )

3. Розвиток уміння узагальнювати та класифікувати.

Розгляньте куплені предмети та скажіть, у яких відділах ми це придбали? (Магнітофон – у відділі побутової техніки; грушу - у відділі "Фрукти-овочі"; краватка – у відділі чоловічого одягу. ) У які ще відділи ми заходили разом із Гномом? (У відділ взуття, посуду, спортивних товарів. )

4. Розвиток зорового праксису.

Подивіться на стилізовані зображення літери Г і подумайте, на що вона може бути схожа.

5. Конструювання літери Р. Розвиток дрібної пальчикової моторики.

Гном дуже любить робити. В універсальному магазині він купив для всіх палички та шнурки. Складіть із шнурка прописну літеру Г, а з паличок – друковану Г.

Я перевірю і передам Гному, у кого найкраще вийшла його улюблена літера.

6. Диференціація звуків Г – Г' у складах.

Гном має два відерця. Гном просить вас розкласти склади у різні відерця: у синє відерце кладіть склади зі звуком Г, а в зелене відерце – склади зі звуком Г'.

7. Фізмінутка.

Вправи пальчикової гімнастики "Гусі", "Гусь гогоче", "Граблі".

8. Диференціація звуків Г – Г' у словах.

У місті Гном є зоопарк. Гном запрошує вас поїхати туди і відвідати звірів та птахів. Нещодавно до зоопарку привезли нових мешканців, багато Гному незнайомі. Назвіть відомих вам мешканців зоопарку та запишіть у зошитах назви цих тварин.

Зображення: гієна, бегемот, тигр, газель, фламінго, папуга, пінгвін.

9. Диференціація звуків Г – Г' у реченнях.

Гному час повертатися додому, а нам час закінчувати заняття. Гном передав вам картки і просить на згадку про проведений разом час скласти зі слів пропозиції. Прочитайте слова кожного стовпчика та складіть речення. Зразок: Гена голосно грав на гармошці.

Гена

Галя

Гриша

Ґуля

Гоша

загадав

грала

перестрибнув

говорив

грівся

(на) гармошці

(через) яр

загадка

на пагорбі

на сонечку

III . Підсумок заняття.

Пригадайте назви тварин та птахів, з якими ви познайомилися у зоопарку.

Підрахуйте кількість зірочок? У кого їх більше?

(+ окремі зауваження щодо поведінки та роботи на уроці.)

28.09. Підгрупа: Товбаз А., Конкін Ст, Соловйова А.

Тема: Розрізнення на листі великих малих літер - д.

Ціль: автоматизувати навичку розрізнення великих малих літер в-д.

Завдання:

Корекційно-розвиваючі:

Розвивати вміння класифікувати предмети;

Розвивати логічне мислення.

Корекційно-освітні:

Корекційно-виховні:

Виховувати контроль над письмовою мовою (стежити за правильністю написання великих малих літер - д).

Обладнання: матеріал для д/і "Віконце в будиночку" та "Що зайве?"; нарізні елементи великих малих літер - д; картки зі словами з пропущеними літерами в - д; ребуси.

Хід заняття:

I . Організаційний момент.

Д/і "Віконце в будиночку".

2. Відгадування загадок.

Відгадайте загадки:

Я по дереву стукаю,

Черв'яка добути хочу.

(Дятел)

Маленький хлопчик у сірому піджачішці

По дворах шастає, крихти збирає.

(Горобій)

Визначте перший звук у слові дятел. (Д)

Визначте перший звук у слові горобця. (В)

Як на письмі позначається звук Д? (За допомогою літери буд.)

А як на листі позначається звук? (За допомогою літери ст.)

(На дошці записуються букви в крейдою різного кольору.)

3. Повідомлення теми заняття.

Сьогодні ми будемо вчитися розрізняти великі літери в і т.д.

II . Основна частина.

1. Зоровий аналіз букв вид, визначення їх подібності та відмінності.

Подивіться на літеру ст. З яких елементів складається ця літера? (Петля і напівовал.) Де розташована петля по відношенню до напівовалу? (Внизу та праворуч.)

Подивіться на букву буд. З яких елементів складається ця буква? (З петлі і півовала.) Буква теж складається з петлі і півовала, як і буква д. але де розташована петля по відношенню до напівовалу в букві д? (У букві д петля вгорі та праворуч, а в букві в петля внизу та праворуч.)

3. Закріплення образів літер в і буд.

Давайте пропишемо літери в і д в повітрі.

4. Вигадування слів, які пишуться з літери в, потім слів, у яких перша літера буд.

Діти, придумайте слова, які пишуться з літери ст. Запишіть на дошці.

А тепер придумайте слова, які пишуться з букви д. Запишіть їх на дошці.

5. Вписування пропущених літер вид на дошці та на картках.

Хлопці, прочитайте слова на картках і вставте потрібну літеру – або д. Не плутайте написання цих двох літер.

6. Д/і "Що зайве".

(На дошці картинки: огірок, апельсин, помідор, буряк, ріпа)

Яка зайва картинка? (Апельсин.) Як можна одним словом назвати решту картинок? (Овочі.)

Запишіть у зошитах слово овочі. Підкресліть літеру ст.

(На дошці картинки: сковорода, шафа, каструля, чайник, склянка)

Яка зайва картинка? (Шафа.) Чому? Як можна назвати одним словом інші картинки? (Посуд.)

Запишіть у зошиті слово посуд. Підкресліть літеру буд.

7. Відгадування ребусів.

Діти, самостійно відгадайте ребуси і запишіть відповіді в зошит. Я пізніше перевірю, як ви впоралися із завданням.

III . Підсумок заняття.

Хлопці, які літери ми вчилися розрізняти сьогодні на листі? (Літери в та буд.)

Дякую всім за заняття!

03.10. Підгрупа: Кудімов Н., Ольшанов Н., Чернецова Є., Корнілова А.

Тема : Диференціація звуків Д – Д’

Ціль: автоматизувати навичку диференціації звуків Д - Д'.

Завдання:

Корекційно-розвиваючі:

Формувати навички складового синтезу, звукового аналізу та синтезу слів;

Розвивати навички освіти іменників за допомогою суфіксів із зменшувально-пестливим значенням;

Формувати навички вживання слів-антонімів;

Розвивати слухову увагу, сприйняття, пам'ять;

Розвивати навичку диференціювати звуки Д – Д' у словах, реченнях, тексті.

Корекційно-освітні:

Закріпити знання показників звуків Д – Д';

Розвивати вміння узгоджувати іменники та прикметники у роді;

Корекційно-виховні:

Виховувати контроль над своєю мовою (стежити за правильністю вимови звуків Д – Д', їх диференціацією).

Обладнання: картки зі словами для складання ланцюжка; картинки характеристики звуків Д – Д’; картки зі складами для складання імен; картки для освіти слів за допомогою зменшувально-пестливих суфіксів; картки для утворення антонімів; картки для узгодження іменників та прикметників у роді; тексти зі словами із пропущеною літерою Д; Стимульний матеріал.

Хід заняття:

I . Організаційний момент.

1. Закріплення навичок звукового аналізу та синтезу.

Складіть зі слів ланцюжок так, щоб у кожному наступному слові було на одну літеру менше, ніж у попередньому.

Слова на картках: доньки, вудки, дудочки, окуляри, нирки, нічки, кружечки.

Які слова зайві? Чому?

2. Розвиток слухової уваги.

Послухайте вірш та назвіть звуки заняття.

Дятел жив у порожньому дуплі.

Дуб довбав, як долотом.

День довбав, два довбав -

Дірку у дереві пробив.

Тема нашого заняття – звуки Д та Д’. Сьогодні ми навчатимемося виділяти їх і розрізняти.

II . Основна частина.

1. Порівняльна характеристика звуків Д - Д '.

Дайте характеристику звуку Д та звуку Д'.

Д - приголосний, твердий, дзвінкий. Ковпачок у гноміка з бубонцем синього кольору.

Д' – приголосний, м'який, дзвінкий. Ковпачок у гноміка з бубонцем, але зеленого кольору.

На листі звуки Д і Д позначаються буквою Де.

2. Розвиток складового синтезу.

Серед цих карток сховалися імена дітей. Зберіть склади, щоб дізнатися про ці імена.

Імена: Денис, Діма, Едік, Владик, Даша, Олександр, Діна.

3. Диференціація звуків заняття у словах. Утворення іменників за допомогою суфіксів зі зменшувально-пестливим значенням.

Утворіть слова за допомогою суфіксів -ОК-, ІЧ-, -ЧІК-, -ЕК-.

Приклад на дошці: завод - заводик.

Слова на картках:

Друг - ... ДУБ - ... БУДИНОК - ...

ДЕНЬ - … ЛІД - … ХОЛОД - …

Назвіть слова зі звуком Д. Назвіть слова зі звуком Д'.

4. Робота зі словами-антонімами.

Прочитайте слова та підберіть до них слова з протилежним значенням. Наприклад: хлопчик – дівчинка. У підібраних словах обов'язково має бути звук Д або звук Д'.

Слова на картках:

МІСТО - … БАБУШКА - …

ЗИМА - … НІЧ - …

ЗЛИЙ - … ДЕШЕВИЙ - …

КОРОТКИЙ - …

5. Робота з диференціації звуків заняття лише на рівні словосполучення.

Прочитайте словосполучення та знайдіть помилки (запис на картках). Запишіть словосполучення правильно (запис на дошці) та вкажіть наявність звуків заняття. У словах зі звуком Д букву Д підкресліть синім крейдою, у словах зі звуком Д' – зеленою крейдою.

Словосполучення: молоденький дубок, легке дихання, старий будиночок, багатоповерхова хата, зручна диван.

6. Диференціація звуків Д – Д' лише на рівні тексту.

Вставте літеру Д замість пропусків. У словах із звуком Д пишіть букву д одним кольором. У словах зі звуком Д' – іншим.

джерело

ень був теплий. …іма та Воло…я пішли біля …ачі. Хлопчики ... йшли до високого ... Єрева. У …єрева вони побачили ро…нік. …іма і Воло…я вирішили пойти… ближче. Вони нахилилися і ла ... вони стали черпати во ... у. Вона була неодружена. Хлопчики пили в. Вони швидко вгамували жагу ... і пішли ... омою.

III . Підсумок заняття.

Прочитайте текст, що вийшов, по ланцюжку і назвіть слова зі звуками заняття. Дайте характеристику звуків заняття. (+ Окремі зауваження.)

04.10. Підгрупа: Товбаз А., Соловйова А., Конкін Ст.

Тема : Розрізнення на листі великих літер б - буд.

Ціль : автоматизувати навичку розрізнення великих малих літер б-д.

Завдання :

Корекційно-розвиваючі :

Розвивати просторові уявлення;

Розвивати фонематичне сприйняття;

Розвивати дрібну ручну моторику;

Корекційно-освітні :

Розвивати вміння самостійно виконувати завдання.

Корекційно-виховні :

Виховувати контроль над письмовою мовою (стежити за правильністю написання великих малих літер б - д).

Обладнання: нарізні елементи букв; матеріал для д/і "Віконце в будиночку"; картки зі словами пропущеними літерами б – буд.

Хід заняття:

I. Організаційний момент.

1. Розвиток просторових уявлень.

Д/і "Віконце в будиночку".

(На дошці вивішується зображення двоповерхового будиночка з чотирма віконцями: два – на першому поверсі, два – на другому поверсі.)

Діти, подивіться на цей будиночок. У ньому два поверхи: нижній та верхній. На кожному поверсі по два віконця. Покажіть нижні вікна. Покажіть верхні вікна. А тепер покажіть праві віконця. Покажіть ліві вікна.

Біля вікон сідають хлопчик, дівчинка, бабуся, дідусь (у прорізі вікон вставляються фігурки). Хто сидить біля верхнього правого віконця? Біля верхнього лівого віконця? Біля нижнього правого віконця? Біля нижнього лівого віконця?

Запам'ятайте, хто десь сидить. Де сидить дівчинка? Хлопчик? Бабуся? Дідусь?

Пішли гуляти бабуся з дідусем, хлопчик із дівчинкою (фігурки забираються). А потім вони прийшли з прогулянки і сіли біля своїх вікон (фігурки вставляються по-іншому). Скажіть, чи правильно вони сіли? (Ні.) А як правильно? Де сиділа дівчинка? Де сидів хлопчик? Де сиділа бабуся? Де сидів дідусь? (Після кожної відповіді фігурка переставляється.)

2. Формулювання теми заняття.

Напружте свої вушка. Слухайте уважно. Я читатиму вам слова, а ви скажете, на яку літеру вони починаються.

Баран, бегемот, буйвол, бик, білка.

А тепер я прочитаю вам інші слова. На яку літеру починаються ці слова?

Дім, дошки, дочка, лікар, дихання.

Хлопці, сьогодні на занятті ми будемо працювати з літерами б і д. Ми вчитимемося розрізняти їх на листі.

II . Основна частина.

1. Зоровий аналіз букв б і д, визначення їх подібності та відмінності.

Подивіться, як пишеться буква б, і як пишеться буква буд.

Що спільного у цих двох букв? А що їх розрізняє?

2. Конструювання та реконструювання букв з елементів.

Складіть літери із елементів (нарізні елементи).

3. Закріплення образів букв б і буд.

Давайте пропишемо літери б і д у повітрі.

4. Списування з розмежуванням літер бид.

Спишіть ці слова. Олівцем обведіть букву б, а ручкою – букву буд.

Слова на дошці:

біда добро

обід бадьорість

будні видобуток

дуби перемога

дружба будильник

5. Вигадування слів, які пишуться з літери б, потім слів, у яких перша літера буд.

Діти, придумайте слова, які пишуться з літери б. Запишіть їх на листочках. Слова пишемо в стовпчик, з невеликою літерою.

А тепер придумайте слова, які пишуться з букви д. Запишіть їх на листочках. Слова пишемо в стовпчик, з невеликою літерою.

6. Вписування пропущених літер бід на картках.

Діти, прочитайте слова на картках і вставте потрібну букву – б або буд. Не плутайте написання цих двох букв.

Той, хто впорався, записує на дошці своє перше слово.

Картки:

у. ача. о. ув. оска

о. ув. оска у. ача. уква

Рова. агаж ри. а. ыня

Агаж. рову. ыня ри. а

III . Підсумок заняття.

Хлопці, які літери ми вчилися розрізняти сьогодні на листі? (Літери б і д.) Складіть літери з елементів (нарізні елементи).

(+ Окремі зауваження щодо заняття.)

08.10. Підгрупа: Кудімов Н., Чернєцова О.

Тема : Диференціація звуків З - З'.

Ціль: автоматизувати навичку розрізнення звуків З – З'.

Завдання:

Корекційно-розвиваючі:

Формувати навички звуко-складового аналізу та синтезу слів;

Розвивати слухову увагу;

Автоматизувати навичку розрізнення звуків З - З' у словах, реченнях.

Корекційно-освітні:

Закріпити знання характеристик звуків З - З';

Навчати співвідношення звуку з символом та літерою.

Корекційно-виховні:

Виховувати контроль над своєю мовою (стежити за правильністю вимови звуків З - З', їх диференціацією).

Обладнання: картинки для характеристики звуків З - З '; предметні картинки – зебра, заєць; кубики зі складами для складання слів;

Хід заняття:

I . Організаційний момент.

1. Розвиток слухової уваги.

Послухайте вірші і скажіть, про яку літеру йдеться? (Про букву З.)

На цю букву подивися:

Вона як цифра три.

Звиваюсь, наче змійка,

Змалювати мене зумій!

2. Співвідношення літери зі звуками, що вона позначає.

Скажіть, які звуки позначає на письмі літера З? (Звуки З, З'.)

3. Формулювання теми заняття.

Сьогодні на занятті ми вчитимемося розрізняти звуки З і З'.

II . Основна частина.

1. Нагадування артикуляції звуків З – З'.

Але для того, щоб розрізняти ці два звуки, ми повинні згадати, як вимовляються ці звуки.

Артикуляція:

Губи у посмішці;

Зуби майже зімкнуті;

Кінчик язика впирається у нижні зуби;

Звук може бути м'яким та твердим.

2. Порівняння характеристик звуків З - З '.

Давайте дамо характеристику звукам З, З' – визначимо колір ковпачків та наявність або відсутність бубонців.

З - приголосний, дзвінкий, твердий; ковпачок з бубонець синього кольору.

З' – приголосний, дзвінкий, м'який; ковпачок з бубонцем зеленого кольору.

3. Знайомство з героями заняття та виділення звуків З – З' у словах. Розвиток навичок конструювання. Розвиток зорового сприйняття.

Відгадайте героїв сьогоднішнього заняття, зібравши їхні зображення із частин.

(лунають частини розрізних картинок, що зображають зайця та зебру)

Назвіть перші звуки у словах ЗЕБРА, ЗАЯЦЬ, дайте характеристику цим звукам.

5. Розвиток звуко-складового аналізу та синтезу.

Складіть і запишіть склади, поєднуючи приголосну літеру З з кожною з голосних по черзі. Прочитайте склади. Виділіть тверді звуки однією рисою, а м'які – двома.

6. Розвиток складового синтезу лише на рівні слова.

Якось заєць прийшов до зебри і приніс цікаву гру. Але друзі не змогли розібратися, як грати в неї.

Допоможіть зайцю та зебрі. Прочитайте склади на кубиках і складіть слова.

Що спільного між усіма словами, що виходять? (У всіх словах є звук З.)

7. Диференціація звуків З – З' у словах.

Зебра та заєць дякують вам за допомогу. Вони запрошують вас у гості. Давайте виберемо подарунки для них: для зайця це будуть слова зі звуком З, а для зебри – слова зі звуком З'. Запишіть слова у два стовпчики (запис на дошці) та позначте звуки заняття.

Слова для запису: газета, парасолька, шпилька, троянди, незабудки, морква, зерно, фіранки, комбінезон.

Хлопці, яке зайве слово? Чому?

8. Робота лише на рівні пропозиції.

Прочитайте улюблену лічилку зайця та зебри, замінюючи дзвіночки звуками З – З'.

Слухай і запам'ятай,

Дзвінко, чисто називай

Усі слова зі складом ЗА:

Бірюза, завод, коза.

Ось слова зі складом ЗІ:

Гальмо, грузи, вези.

Не підходить слово Дзвін,

Виходь із кола геть!

Випишіть слова зі звуками З – З'.

III . Підсумок заняття.

Діти, з якими звуками ми сьогодні працювали на занятті? Які дві тварини були героями нашого заняття?

11.10. Підгрупа: Товбаз А., Соловйова А., Конкін Ст.

Тема : Морфологічний склад слова

Ціль: розвивати навички префіксального та суфіксального словотвору.

Завдання:

Корекційно-розвиваючі:

- Формувати навички морфологічного аналізу слова;

Розвивати навички освіти іменників за допомогою суфіксів із зменшувально-пестливим значенням.

Корекційно-освітні:

Розширювати уявлення про призначення суфіксів у ході утворення зменшувально-пестливих слів.

Корекційно-виховні:

Виховувати контроль над власною промовою та мовою товариша;

Виховувати самостійність у ході роботи у зошитах.

Обладнання: картки зі словами; предметні картинки; морфеми на картках для складання слів; картки з текстами.

Хід заняття:

I . Організаційний момент.

1. Закріплення знань про родинні слова.

Підберіть слова на дошці слова, записані на картках. Поясніть свій вибір.

Слова на дошці: ведмідь, вчитель, лопата, олівець.

Слова на картках: ведмежа, вчителька, учень, олівець, лопатка.

Запишіть слова парами та позначте загальну частину.

2. Формулювання теми заняття.

Сьогодні на занятті ми працюватимемо зі складом слова. (Запис теми заняття на дошці)

II . Основна частина.

1. Закріплення знань про префіксальний спосіб словотвору.

Прочитайте слова. Що незвичайного ви помітили? (У словах немає приставок.) Додайте до слів необхідні приставки (за, під) і прочитайте нові слова.

Слова на дошці:

ГРІМУШКА - ДРУЖКА - НІЖКА

ГОНЯ - ПРАВКА - КАЗКА

2. Перевірка навички освіти слів суфіксальним способом.

Розгляньте та назвіть картинки. Утворіть від їх назв слова зі зменшувально-пестливим значенням. Запишіть кілька слів, виділіть суфікси, за допомогою яких вийшли нові слова.

Картинки: коляска, глечик, стілець, чашка, ящик, кільце, квітка, гудзик, лава, сани.

3. Закріплення навичок складання морфологічних схем слова.

Послухайте слова та складіть морфологічні схеми слів (робота на дошці).

Слова: кораблик, змійка, втеча, лисеня, пташка, спів, малювати, з'їзд.

4. Закріплення знань склад слів.

Прочитайте частини слів на картках і складіть слова.

Частини слів: -чик-, раз-, -а, -к-, -ий, -л-, -а, -к-, -к-, -стеж-, -вед-, -гул-, -світло- , -при-, за-, -гор-, -біл-, -єньк-.

(Розвідник, біленький, застібка, прогулянка, пагорб, світлий…)

5. Закріплення знання частин слова лише на рівні речення.

Прочитайте текст, напишіть його. Розберіть за складом підкреслені слова.

Вранці

Рано-вранці я вийшов з намету. Яскраве сонце яскраво блищало на пелені снігу. Сніг, що випав уночі, покрив пасовище. Я зробив кілька кроків. На снігу помітив сліди двох оленів. Тварини вночі підходили до намету. Слід зайця витягнувся довгою петлею. Перший сніг розкривав секрети нічного життя звірів. Ми спустилися в долину. На яскравому тлі снігу побачили ведмедя. Він помітив нас і швидко відійшов.

Назвіть слова, які мають приставки та суфікси. А потім такі слова, де є лише приставки; лише суфікси. Підберіть до них споріднені слова. Назвіть слова, що складаються лише з кореня та закінчення.

III . Підсумок заняття.

Як називалася тема нашого заняття?

Які частини ви знаєте?

Логопедичні заняття- розділ із конспектами групових, фронтальних, індивідуальних логопедичних та логоритмічних занять, а також інтегрованих занять, майстер – класів з нетрадиційних методик навчання. Впевнені, що розміщені тут матеріали будуть цікавими та пізнавальними не лише фахівцям дитячих освітніх закладів, а й батькам, які виявляють щиру зацікавленість у розвитку своєї дитини.

Досвідчені фахівці діляться тут своїми знаннями, а логопедам-початківцям представлені конспекти допоможуть правильно і захоплююче спланувати свої заняття.

Заняття із логопедом. Матеріали та конспекти.

Міститься у розділах:
Включає розділи:
  • Звуки Диференціація та автоматизація звуків. Корекція звуковимови
За групами:

Показано публікації 1-10 із 7309 .
Усі розділи | Логопедичні заняття

Ціль: Розвиток зв'язного мовлення Корекційно – освітні завдання: Розширення та уточнення уявлень про бібліотеку, про професію бібліотекар. Розширення та активізація словника на тему (бібліотека, бібліотекар, читальний зал, абонемент, стелажі, формуляр, книгосховище.

Конспект логопедичного заняття «Кладова природа. Праця людей восени»Конспект логопедичного заняття на тему«Камора природи. Праця людей восени» Ціль: ознайомлення дітей з поняттям овочі, гриби, ягоди, працею людей восени Завдання: корекційно – освітні: - вчити дітей утворювати іменники зі зменшувально - ласкавим...

Логопедичні заняття - Конспект логопедичного заняття на тему «Пізня осінь»

Конспект логопедичного заняття Тема: «Пізня осінь» (фронтальне логопедичне заняття щодо формування лексико-граматичних засобів мови) Освітні цілі: - закріплювати та уточнювати знання дітей про осінь, осінні зміни в природі; - розширювати та активізувати...

Бібліотека зображень «МААМ-картинки»

Конспект логопедичного заняття «Одяг. Взуття Головні убори"Конспект логопедичного заняття на тему «Одяг. Взуття Головні убори". Мета: «Формувати лексико-граматичний лад мови на тему «Одяг. Взуття Головні убори"". 1. Коррекционно-образовательные: - вправляти відповідно до іменників з прикметниками; - вправляти в...

Конспект заняття «Одяг» у старшій логопедичній групіТема: «Одяг» старша група (логопедична) Корекційно-освітні цілі: Розширити та активізувати словник на тему. Удосконалювати граматичний лад мови, вчити утворювати якісні прикметники; вчити узгоджувати іменники в роді, числі,...

Конспект НОД з логоритміки «Продукти харчування»"Продукти харчування". Конспект НОД з логоритміки Хід НОД: Логопед: Здрастуйте, діти. Сьогодні поговоримо ми з вами про продукти харчування. А ось що ви любите їсти, ви зараз і назвете. Дидактичну гру «Злови та назви» Логопед: А як одним словом назвати? Діти: Продукти...

Логопедичні заняття - Конспект логопедичного заняття з використанням ІКТ-технологій «Фрукти, овочі, ягоди»

"Фрукти, овочі, ягоди" План-конспект. Мета: закріпити знання дітей про фрукти, овочі, ягоди. Завдання: - розширювати, збагачувати та активізувати словник на тему; - закріплювати вміння утворювати множину іменників; - відпрацьовувати освіту відносних...


Мета: Виховувати у дітей дбайливе ставлення та повагу до хліба та людей, які виростили його; - розширити знання у дітей про значення хліба у житті людини; - ознайомити дітей із процесом вирощування хліба; - дати уявлення про те, як хліб прийшов до нас на стіл; Звернути...

Конспект індивідуального логопедичного заняття з розвитку зв'язного мовлення «Осінь у парку»Тема: Осінь у парку. Цілі: Корекційно-освітні: Розширювати уявлення дитини про осінні зміни в природі. Уточнювати, збагачувати, активізувати словник на тему. Удосконалювати синтаксичну сторону мови (складання складносурядних речень; розуміння...

Структура логопедичного заняття з формування лексико-граматичного ладу мовиСтруктура логопедичного заняття з формування лексико-граматичного ладу мови. Загальне недорозвинення мови - це порушення, при якому у дитини з нормальним слухом та первинно збереженим інтелектом виявляються несформованими всі компоненти мовної системи: фонетика,...

Логопед – дуже творча професія.Кожен професіонал має свої напрацювання, цікаві знахідки, особливий підхід до занять. Логопеди використовують різні методики для корекції вимови та формування мови дитини.

Багато дітей дошкільного віку потребує допомоги логопеда. Нескладні дефекти вимови успішно виправляються на логопедичних пунктах при дитячих садках та у процесі приватних занять із логопедом. Але існують складні мовні порушення - алалія, заїкуватість, дизартрія, загальне недорозвинення мови, корекція яких потребує дуже тривалої та копіткої роботи логопеда, вихователів та батьків дитини. Для дітей, які мають тяжкі порушення мови, існують спеціалізовані дошкільні заклади або логопедичні групи при звичайних дитсадках. Для таких дітей важливо не лише виправити вимову, а й сформувати лексико-граматичну структуру мови, розвинути мову, підготувати їх до навчання грамоти. Від цього залежить успішність подальшого навчання у школі, соціалізація у суспільстві. Батькам слід ретельно виконувати всі рекомендації логопеда, робити разом із дитиною домашні завдання та вправи, щодня закріплювати отримані на заняттях вміння та знання. Тільки спільні зусилля батьків та всіх фахівців, які працюють з дитиною, допоможуть подолати труднощі, навчать її говорити правильно та красиво, успішно навчатися у школі.

  • Щоб Ваш матеріал потрапив до цього розділу, опублікуйте запису своєму особистому блозі на сайті сайт та додайте у нижнє поле "Рубрики" слова "Логопедичні заняття" (без лапок).